neden böyle bir şey yaptım bilmiyorum. ama belki benimle ilgili bazı şeyleri, yazacağım bir kaç kelimeyi merak edenler olur..

Perşembe, Mart 02, 2006

kolaj

Gördüğünüz her yeni şey, öğrendiğiniz her bilgi sizde büyük bir heyecan yaratır. Herşeyin nedenini, nasılını öğrenmeye çalışırsınız.
...
Her yepyeni ya da her özgün en başta sanatın konusudur. Karikatür gülmekten başka bir şey yapmayan sanattır. Bize bir anlamı tam bir yetkinlikte sunan her şey, her yeni şey sanattır.
...
Öğrendiğimiz her yeni şey, ne kadar az şey bildiğimizi gösteriyor bize.
...
Her yeni şey gibi yetersiz ama yeniydi.Daha öncesi yoktu,yetersiz de olsa ondan iyisi yoktu.
...
Ön sıradaki kızın saçını çekmek ve gülüşmek birlikte. Bir uçurtma yapmak ve uçurtmanın kuyruğuna umutlarını bağlayıp göklere salmak. Ardından gökleri bir naylon uçurtmayla fetheden bir kahraman edasıyla bakmak. Unutmak her şeyi, herkesi, bir çocuk olmak...

Her yeni şey gibi, yeni bir aşka ölesiye bağlanmak sonra...
...
Üretilen her yeni tanım ile toplumsal yapı arasında da bir neden-sonuç ilişkisi geliştirmek olanaklıdır ve bu durum toplumsal yapı üzerinde belli değişikliklerin ortaya çıkmasını gerekçelendirir. Yani ortaya konan her yeni şey, zaten ilksel düzeyde varolan bir anlamlılık dizgesine yeni yorumlar katar ve giderek anlamı dönüştürmeye başlar.
...
Bundan sonra seninle ilgili yaşayacağım her yeni şey biliyorum ki şu an hissettiklerimi kat kat artıracak.
...
Anlamlar ve sürprizler içeren her yeni şey, içimizdeki istek makinesini harekete geçiriyor.
...
Her yeni şey, varolan bir başka şeyin bozulması sonucu ortaya çıkar. Örneğin ürün, parçalanan bir tohumdan, kuş yavrusu, kırılan bir yumurtadan çıkar.
...
Olmayan bir şey yoktur. Her yeni şey; bir eskinin tekrarı ya da form değiştirmiş halidir.

Hiç yorum yok:

Bil-sen-de

Pardus... Özgürlük Için...

Firefox 2

Bazen Okurum

Dinle-sen-de