neden böyle bir şey yaptım bilmiyorum. ama belki benimle ilgili bazı şeyleri, yazacağım bir kaç kelimeyi merak edenler olur..

Pazar, Ekim 02, 2005

pazar.


ilginç bir gün bugün. bugün ayrı yazılıyor olabilir ama ben birleşik veya bileşik yazdım. kimseyi bağlamaz. beni hiç bağlamaz. film sahnesinde gibiyim. ikindi vakitlerinin keyfini sürüyorum hafiften. bu kadar çok blog'a göz attıktan sonra ben yazmasam olmazdı.

biraz tozlanmış bir camın ardından gün boyunca ilk defa parıldayan güneşe ve çisilder gibi yağan yağmura bakıyorum. her ne kadar vebalı muamelesi de görsem şu an kendimi çok iyi hissediyorum. ve düşünüyorum da, hep uzaklara bakabileceğim bir pencerem olmalı benim. karşı binaya bakan pencerelerden pek hazzetmiyorum. çatılar, gemiler, antenler ve uzaklar.

kendimi, hayatımı ve kendimde olanları nereye doğru sürüklediğimi bilmiyorum. bunu daha önce anlatmıştım aslında değil mi? kendime kızasım geliyor ama bir daha söylemek istedim işte. güneş daha çok parlıyor. mekan istanbul, saat onsekizsıfırdokuz ama güneş naif bir biçimde gözlerimin içine giriyor. açısı nedeniyle kirpiklerimden süzülüyor. bu süzülüş sırasında kirpiklerimdeki parıldamayı görmek çok keyifli. güneşle ısınmak ayrıca keyifli. dışarıda hava soğuk renklere büründüğünde ve dahi içerisi soğuk olduğundaki hissiyet çok fena. halbuki tok karna, güneşe karşı şöylece uzanmış olmak pek keyifli.

kafamın içi kaşınıyor. başka şeyler istiyorum. başka yerde olmak istiyorum. başka insanlarla başka hayatlar yaşamak istiyorum. ama yine de burada olmaktan dolayı keyifliyim işte. öğlen bir buçukta uyanmış olmama rağmen güneşin üflediği hafif bir rehavet bile var üzerimde. bak bu hali koruyabilirsem yarın çok çalışabilirim. çok çalışırsam kendime daha çok vakit ayırabilirim. kendime daha çok vakit ayırabilirsem, kendimi daha çok başkalarına da ayırabilirim. kendimi daha çok başkalarına ayırabilirsem, başkalarını da kendime ayırmış olurum. o zaman ne olur? bilmem belki biraz daha iyi hissederim kendimi. neden daha iyi hissederim biliyor musun peki? belki bilirsindir..

gördüğüm şeyi göstermek istedim, ama girişimim sonuçsuz kaldı işte. pili bitmiş fotoğraf makinasının. sade bir güneşti göstermek istediğim, iki perdenin arasındaki 50 santimlik aralıktan..

edit: çektim sonunda..

Hiç yorum yok:

Bil-sen-de

Pardus... Özgürlük Için...

Firefox 2

Bazen Okurum

Dinle-sen-de